Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném čisté přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš

100% Pure: Přírodní kosmetika, co na to má patent

Smíchat několik olejíčků a vytvořit z nich olejové sérum nebo našlehat bambucké máslo, není zase takový problém. Ale vyrábět přírodní kosmetiku metodami, které si můžete nechat patentovat? To už je vyšší dívčí. Příkladem takového úspěchu je značka 100% Pure v čele se Susie Wang, která značku v roce 2005 založila. Revoluci v kosmetickém průmyslu způsobila hned dvěma zásadními objevy.

 

100-pure-zakladatele

Susie s dalšími zakladateli značky 100% Pure.

 

První se týká vitaminu C. Susie v rozhovoru pro The Beauty Arcana loni v listopadu vyprávěla, že když studovala na Univerzitě v Berkeley, našetřila si peníze na své první pleťové sérum s vitaminem C. Nebyla to tehdy levná sranda, takže o to více ji šokovalo, když sérum už po pár týdnech začalo měnit barvu z původně bílé na hnědou. Co se stalo? Vitamin C v séru zoxidoval a namísto aby pleti prospíval, začal by ji poškozovat, pokud by přípravek dále používala. Bohužel nešlo o nic ojedinělého, protože výrobci tehdy neznali způsob, jak oxidaci u tak citlivé složky zabránit. A tak se Susie Wang rozhodla, že s tím něco udělá. Objevila způsob, jak vitaminy v kosmetice stabilizovat a zabránit jejich oxidaci. A tento převratný objev si nechala rovnou patentovat.

 

100-pure-serum-s-vitaminem-c  pomeranc

Jeden z nejoblíbenějších výrobků této značky, sérum s vitaminem C. 

 

Tím se dostala do hledáčků tří největších kosmetických gigantů, kteří ji bez váhání zaměstnali a ona pro ně začala vymýšlet receptury. Jak sama několikrát přiznala, tato práce se jí velmi líbila a bavila ji. Bohužel jen do okamžiku, než při míchání nového očního krému omylem převrhla kádinku se složkou, která měla být součástí budoucího výrobku. K jejímu zděšení začala tekutina rozežírat stůl. Tehdy se Susie zařekla, že s tímhle nechce mít nic společného. Dala všem třem korporátům vale a rozhodla se své objevy směrovat jinam. K přírodní kosmetice.

S tím souvisí její druhý triumf, který si taktéž vysloužil vlastní patent. Jak jistě víte, v kosmetice se běžně používají barevné pigmenty. Mohou být buď syntetické, minerální, z květin, nebo bohužel i z hmyzu (např. karmín). Náhoda tomu chtěla, že si Susie při sbírání ovoce na koláč (konkrétně to prý byly ostružiny, jahody a maliny) uvědomila, že má zabarvené   . Tento "aha moment" ji přivedl k nápadu, jak barevné pigmenty z ovoce a zeleniny dostat, uchovat a využít je právě v kosmetice

 

100-pure-prirodni-kosmetika-4  100-pure-prirodni-kosmetika-6

 

Nevýhodou tohoto způsobu výroby barev je ale jeho časová náročnost. Susie k tomu říká: "Ovocné pigmenty nejsou snadno dostupné. Nelze si je jen tak objednat. Posbírané plody se musí nejprve lisovat, aby se z nich extrahovala přebytečná kapalina. Pak se musí dehydrovat a zahřát, poté nechat vykrystalizovat a znovu zvlhčit v oleji. Je to hodně časově náročné."

V momentě, kdy se ale poprvé nalíčíte paletkou očních stínů 100% Pure, použijete jejich rtěnku, make-up, nebo řasenku, si uvědomíte, že na čerstvou várku takové kosmetiky si mile rádi počkáte. Protože vědomí, že si obličej zkrášlujete opravdovými barvičkami z ovoce a zeleniny (ve kterých jsou navíc zachovány vitaminy!), je k nezaplacení! Žádná umělotina, žádný nenápadně použitý karmín z rozemletých broučků zmíněný až na konci složení, jak to dělají některé jiné značky... Červený odstín u 100% Pure je z jahod, granátových jablíček, malin a dalšího červeného ovoce!

100-pure-ovocne-pigmenty-v-rtenkach

Postup, jak vzniká ovocem pigmentovaná rtěnka.

 

A kdyby vám to bylo pořád málo, pak vězte, že 100% Pure je značka, která chce nejen zkrášlovat svět, ale má i setsakra vznešené cíle ohledně životního prostředí (např. její sídlo v San Jose komplet zásobuje sluneční energie) a hlavně - naprosto zásadní je pro ni ochrana zvířat.

Susie Wang už jako patnáctiletá, když se stěhovala z Japonska do San Francisca, trávila veškerý svůj volný čas v útulcích pro zvířata a všechny němé tvorečky zbožňuje. Proto je jednou z nejdůležitějších zásad 100% Pure fakt, aby při cestě za krásou nemuselo nikdy trpět žádné zvíře.

Většina produkce je striktně veganská, zbytek výrobků jsou vegetariánské (obsahují třeba med, propolis, nebo včelí vosk). A například kosmetické štětce mají syntetické štětiny, takže žádné lišky, norky, nebo veverky nečekejte. Důkazem netestování budiž i certifikát HCS (Humane Cosmetics Standard). HCS je jediným celosvětově platným certifikátem, který je udělován kosmetickým společnostem, jejichž výrobky (včetně kosmetických surovin) nejsou testovány na zvířatech.

 

100-pure-prirodni-kosmetika-2

Bestsellery značky 100% Pure

 

Oslavnou ódu na 100% Pure bychom uzavřely tím, že tuto značku považujeme za jednu z nejlepších značek přírodní kosmetiky vůbec. Ano, nepatří mezi nejlevnější, ale stačí mrknout na složení a je jasné, že zde se platí opravdu za kvalitu a ne za obal nebo marketing.

 

Produkty 100% Pure