Složení kosmetiky

1. INCI

INCI je kouzelné slovíčko, za kterým se skrývá vše potřebné, co potřebujete vědět, když tápete nad tím, jestli je pro Vás složení produktu ok, či nikoliv.

INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients) je seznam všech látek, které se ve výrobku vyskytují. Je uváděno v latině a angličtině. Složky jsou seřazeny od nejvyššího procentuálního zastoupení po nejnižší – na začátku seznamu jsou tedy látky, kterých najdete ve výrobku nejvíce, a na konci se krčí ingredience, kterých je ve výrobku nejméně. Pozor ale na to, že u látek, kterých je ve výrobku méně než 1%, už může být pořadí libovolné.

Máte pocit, že složení kosmetiky je pro vás španělská vesnice nebo se vždy najde ingredience, u které si nejste úplně jistí? Na našem e-shopu jste v bezpečí. Vybíráme pro vás pouze čistou přírodní kosmetiku. Bez chemie a bez kompromisů. U každého výrobku navíc najdete kompletní výklad složení, stačí jen najet myší na jednotlivé složky.

2. Slovník pojmů

Ve slovníku pojmů najdete všechny ingredience, které obsahují produkty na Borůvkovém kopečku. Jsou seřazeny od A do Z a jejich název je vždy v latině (dle pravidel INCI).

 

3. Čemu se v kosmetice vyhnout
Sulfáty SLS a SLES (Sodium Lauryl Sulfát a Sodium Laureth Sulfát).
Chemické konzervanty Mezi nejčastěji používané patří parabeny (Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben) či phenoxyethanol.
Silikony Mají koncovku –icone, nebo –icon, například: Dimethicone, DimethiconeCopolyol.
PEG Polyethylenglykoly, jsou označeny předponou PEG – nebo koncovkou – eth, například: PEG-100 Stearate, Steareth-21.
Ropné deriváty a minerální oleje Označeny jako Petrolatum, Mineral Oil, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol.
EDTA  
Soli hliníku Ve složení jako Aluminum, například: Aluminum Chlorohydrate.
Talek Mastek, ve složení označený jako Talc.

 

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.