Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném čisté přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. Dopřejte si to nejlepší. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš

Voono: Přírodní barvy na vlasy, které jsou konečně "vono"!

Už se vám někdy stalo, že vám nějaký kosmetický produkt nesedl? Krém vám opupínkoval pleť, řasenka podráždila oči, nebo lak na nehty zkřehnul drápky? Předpokládám, že vaše následná reakce byla, že jste si tu věc už nikdy nekoupili. Logicky. Ale víte, že existují lidé, pro které je taková zkušenost důvodem se zdravě naštvat, vymyslet vlastní verzi zpackaného výrobku a způsobit, že jim zákazníci málem utrhnou ruce nadšením?

Přesně takto se začala psát historie české značky Voono (vyslovuje se jako „vóno“). Založila ji v roce 2016 tehdy 24letá Kateřina Schleifer a jak sama tvrdí, prvotním impulzem ke koketování s vlastní značkou byly její zelené vlasy, které získala z nejmenované francouzské henny. A jelikož následně otestovala všechno možné i nemožné, co náš i zahraniční trh v oblasti rostlinných barev nabízí a pořád nic z toho nebylo 100% "vono", rozhodla se vyrábět barvy sama.

Odjela do Indie, kde studovala tradiční barvicí techniky a rostliny, které tamní obyvatelky používají k ozdravění a barvení vlasů. A záhy se z ní stala odbornice na slovo vzatá, co se týče rostlinných a esenciálních olejů, nebo poměrů bylin pro dosažení konkrétních odstínů. Pro začátek vyrobila půl tuny barevného prášku, ale várka zmizela během pouhých 3 měsíců! Jen co se rozneslo, že na pultech obchodů se vyskytuje hennová barva, která během 45 minut působení 100% kryje šediny (takže žádné dvoufázové barvení), po krabičkách se okamžitě zaprášilo! Dnes, o 3 roky později, Kateřina přes distributora obsluhuje přes 800 sítí, kam své produkty dodává. A kromě Evropy koupíte Voono také ve Spojených státech amerických a dokonce i v Austrálii!

Výrobce totiž nabízí širokou škálu barev, od zrzavé a zářivě oranžové, přes světlou studenou hnědou, oříškovou, vínově červenou, až k tmavě hnědé a černé. Přičemž všechny henny se mezi sebou dají v různých poměrech míchat, čímž si můžete vyrobit jedinečný odstín, který nebude mít nikdo jiný. A aby toho nebylo málo, můžete si barvy přizpůsobit i pomocí ingrediencí, které už máte doma ve spíži! Například káva podpoří studený hnědý odstín, citron umí barvu zesvětlit o 1-2 odstíny a zrzkám se doporučuje barvu zalévat ibiškovým odvarem pro podporu rudých tónů.

Značka Voono je specifická také tím, že barvy na vlasy chápe nejen jako prostředek ke změně odstínu vlasů, nebo krytí šedin (a že je v tom bezkonkurenční!), ale do barev míchá i ajurvédské bylinky, které vlasy a vlasovou pokožku výrazně ozdravují. Už po několika týdnech tak můžete zaznamenat výrazný rozdíl v rychlosti růstu vlasů a garantuji vám, že si nebudete stíhat odkládat peníze na kadeřníka! Zvlášť přírodní masku na vlasy mohu doporučit všemi dvaceti - tvoří ji 11 ajurvédských bylin a je to pro hřívu doslova požehnání! Kromě 1% henny (tedy maska téměř nebarví), jsou v prášku obsaženy bylinky Amla, Růže, Tulsi, Shikakai, Bahna, Arnica, Brahmi, Reetha, Neem a Shringraj. V jednom z rozhovorů Kateřina vysvětlovala, že všechny používané bylinky jsou vysoce hojivé a kůži i vlasům velmi prospívají. Je skoro pravidlem, že lidem po její kosmetice začnou růst nové vlasy, ale také se prý může stát, že někdo přestane šedivět (nebo se šedivění zmírní).

Co vás také může při vyzkoušení Voono barev příjemně zarazit, je samotná konzistence barvicí směsi. Je velmi jemně namletá a snadno z ní vytvoříte hladkou pastu, která na rozdíl od ostatních značek henny z vlasů neodpadává a nedrolí se. Příprava barvy je tak naprosto primitivní a zvládne ji i začátečník, který nemá s tímto způsobem barvení žádné zkušenosti.

Barvami to ale zdaleka nekončí! Značka nedávno přišla i se skvělou pečující kosmetikou. Pořídit si proto od Voono můžete také šampon, kondicinér, bylinné masky (Hair of Gaurí, Amla), nebo stylingový sprej s mořskou solí. A ještě drobnost na závěr – barvy jsou čistě přírodní (žádné pokoutně přidané chemické látky!), veganské a samozřejmě nejsou testované na zvířatech. A krabičky jsou dokonce z recyklovaného materiálu.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.