Two cosmetics: Extrémně voňavá přírodní kosmetika

Příběh o dvou sestrách, které se rozhodly udělat díru do světa přírodní slovenské kosmetiky se značkou 2SIS (= two sisters), už nejspíš většina z vás zná. Martina a Katarína, chemička a grafická designérka. Geniální tým, kterému se povedlo prorazit na trhu s kosmetikou, která se mezi konkurencí stala natolik zapamatovatelnou, že si ji nemůžete splést s žádnou jinou! Už jen kvůli roztomilým balzámkům na rty v barevných makronkách a do detailu promyšleným mlsným vůním, díky kterým máte chuť si krémy namazat spíš na chleba, než na tělo. 

Vše se v roce 2013 semlelo tak, že Katarína chtěla obdarovat ženy v rodině balzámkem na rty, vlastnoručně vyrobeném podle receptu z internetu. Což nebyl úplně šťastný experiment, jak s ušklíbnutím podotkla její sestra Martina. A tak jí Katarína navrhla, aby teda balzám, nebo mýdlo zkusila vyrobit sama, když je tak chytrá a má vystudovanou chemii. Martina neváhala, sehnala návod a suroviny a pustila se do díla. A konal se úspěch jako hrom, protože vzniklo první malinové mýdlo! Jak Martina ale se smíchem podotýká, nebyl to tak úplně první kontakt s domácí kosmetikou - jako malá zkoušela u babičky míchat šampony, sprchové gely a rozdrcené léky a vyráběla tak lék proti rakovině :-) Přesto bylo ale zmiňované mýdlo zlomové, protože Maťa se v tu chvíli zamilovala do přírodní kosmetiky a namísto vysněné kariéry forenzní techničky u kriminální policie začala pokukovat úplně jiným směrem. Naštěstí pro nás všechny, kteří značku Two Cosmetics milujeme.

Ale co je to vlastně za zmatky ohledně názvu značky? Jednou 2SIS, podruhé Two Cosmetics? To máte tak… V květnu roku 2019 prošla značka 2SIS velkou proměnou! Změnil se název, design a vlastně i polovina "two" týmu. Katarínu totiž nahradil Martinin přítel Marek, který holkám od začátku pomáhal. Značce to ale vůbec neuškodilo, ba právě naopak.

 

two-cosmetics-5 two-cosmetics-4

Marťa a Marek, zakladatelé značky Two Cosmetics.

 

Značka 2SIS původně nabízela produkty ve třech řadách - CUCU s vůní jahod a malin, levandulovou LØVENDER a medovou HONEY. Později vznikly ještě řady TYKOKOS, LEMONADE, MINI ME, PURE a BLACK MAGIC. V každé řadě je tuhý šampon, tělový krém, sprchové želé, tuhé mýdlo a balzám na rty. Některé mají i šumivku do koupele, nebo kondicionér.

Momentálně je sortiment Two Cosmetics rozšířen o voňavé květové hydroláty ve skle, krémovou péči pro každý typ pleti (suchá, zralá, problematická, citlivá, atd.), pleťové sérum, squalane, šípkový olej, měsíčkový dětský olej, nebo mýdlové ořechy na praní.

Co se týče doplňků, Two Cosmetics začali nabízet i sadu pratelných odličovacích tamponků, které způsobily mezi lidmi menší revoluci. Jen v roce 2018 prodali 2SIS/Two Cosmetics 7150 tamponkových sad! Když si vezmete, že každá žena průměrně spotřebuje 3 vatové tamponky denně (tj. za rok 1200 ks) a vynásobíte počet prodejním číslem za rok 2018, dostanete se na šílené číslo – přes 8,5 milionu ušetřených vatových tamponků za rok! Tomu říkám ekologická vychytávka v praxi!

Tím v Two Cosmetics ale nekončí – vymysleli totiž další způsob, jak chránit životní prostředí, a to s nápadem "upcyklované" mýdlenky. Co to znamená? Upcyklace je proces, kdy se přeměňuje odpadový materiál, nebo nepotřebný produkt v něco úplně nového. A tyhle mýdlenky se, pěkně prosím, vyrábí z vrácených plastových obalů produktů Two Cosmetics - od kondicionérů, másel, nebo balzámů na rty. Skvělé, že? A co se týče papírových obalů například u tuhých šamponů, ty jsou kompletně rozložitelné a dokonce i beze zbytku kompostovatelné. Papír je vyroben z kukuřičných listů a potisknutý je ekologickými barvami. Teoreticky se tak dá říct, že cokoli v papírovém obale od Two Cosmetics je v duchu zero waste (čili s nulovým odpadem).

Když to tedy shrneme - v čem jsou výrobky Two Cosmetics tak výjimečné? Pomineme-li vymazlené složení, které ladí k dokonalosti chemička Martina, pak jsou to hlavně vůně! Málokterou značku identifikujete z balíčku ještě před rozbalením, když vám přijde poštou! Martina říká, že při vymýšlení receptur chtěla vůně co nejvíce přiblížit těm, na které jsou lidé zvyklí při nákupu konvenční kosmetiky z drogerie. Ne všem zkrátka olejové směsi a bylinky voní, takže s přechodem na přírodní kosmetiku mají tito lidé problém.

Two Cosmetics je ale sázkou na jistotu - například řadu Tykokos, která voní jako čerstvě namíchaná piňakoláda, budou milovat naprosto všichni - i pánové a děti! Anebo produkty řady Lemonade, která voní jako hromada čerstvě nakrájených citrusů! A co teprve ovocná řada Cucu, která je kombinací jahod a malin! Stačí si jen vybrat, nemůžete sáhnout vedle! :-)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.