Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném čisté přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš

Lucy Minerals: Voděodolný a pefektně pigmentovaný minerální make-up

Co uděláte, když máte od mládí problémy s úporným akné, rosaceou a ještě vám byla dána do vínku extrémně citlivá pleť? Rozhodně zkusíte možné i nemožné, co kosmetický trh nabízí, abyste své trápení zmírnili. Ale co když máte zároveň to štěstí, že je váš otec lékárník a naučil vás vše, co ví o míchání krémů a mastiček? Risknete to a zkusíte si namíchat kosmetiku vlastní! Stejně se kdysi rozhodla i Annie Theiss Jebens, zakladatelka minerální dekorativní kosmetiky Lucy Minerals.

Annie chtěla vyrobit něco, co by její problémy s pletí zmírnilo, nebo ideálně vyřešilo úplně. Začala se proto zajímat, jak fungují na pleti antioxidanty a jakým způsobem pokožku nejen zkrášlit, ale i léčit. A povedlo se! Základem všech produktů Lucy Minerals je speciální antioxidační směs Apply Poly® (polyfenoly, vyskytující se v jablku), Trans-Resveratrol, extrakt ze zelené kávy a jemná forma vitaminu C (Askorbyl hořečnatý). Všechny antioxidanty byly vybrány pro své jemné protizánětlivé vlastnosti a výraznou účinnost v boji proti poškození volnými radikály z prostředí. K této směsi se teprve přidají další látky. Například oxid zinečnatý a allantoin, které fungují jako zklidňující složky, nebo oxid titaničitý, chránící pleť před sluncem. A pro lesk a třpyt je v produktech použita slída (namísto laciného mastku), která je nedráždivá a hypoalergenní.

Značka Lucy Minerals si na kvalitním složení velmi zakládá, takže neobsahuje vosky, chemické konzervační látky, parfémy, či mastek. Veškeré make-upy, pudry i tvářenky jsou vhodné pro pro vegany. Vše je vyráběno ručně a z prvotřídních surovin přímo v USA. Kosmetika je perfektně pigmentovaná, dlouhotrvající a voděodolná.

Zajímavostí je, že pokud u Lucy Minerals nenajdete padnoucí odstín make-upu, můžete si nechat namíchat svůj vlastní. Objednávka pak trvá jen o pár dní déle. Jedním dechem ale Annie dodává, že drtivá většina zákazníků si svou barvu najde přímo v nabídce a odstíny „na míru“ dělají jen zcela výjimečně.

 

A jak vhodný odstín u Lucy Minerals najít?

Naneste trošku make-upu na vyčištěnou pleť. Ideálně na místo, kde máte hranu čelisti. Právě tam totiž nejlépe uvidíte, jestli vám make-up dobře splývá jak s barvou pleti, tak s barvou krku. Protože nikdo z nás nechce vypadat, že má na obličeji namalovanou barevně ohraničenou masku. Make-up nechte "sednout" asi 10 minut. Poté jej zkontrolujte na přirozeném světle. Teprve pak se rozhodněte, jestli je vybraný odstín ideální, nebo potřebujete jiný.

Ideální je k tomuto účelu pořízení vzorečku. Pokud si nejste jistí, klidně si objednejte více odstínů, ať ten správný opravdu trefíte na 100 %. Nezapomínejte také na to, že tmavší odstín budete potřebovat v létě a světlejší zase v zimě.

 

Lucy Minerals dělí své odstíny do několika základních skupin, které vám usnadní orientaci v barevné paletě:

Snow White – rozzáří a zesvětlí jakýkoli odstín, se kterým jej smícháte. Nebo se dá použít jako rozjasňovač.

Fair - pro velmi světlou pleť s narůžovělým podtónem (jako má například Nicole Kidman)

Light, Bisque, Light Medium, Shell Beige, Medium a Soft Beige - neutrální barvy. Annie říká, že má díky německým předkům narůžovělý podtón pleti a výše uvedené odstíny jsou přesně ty, které používá. Navíc mnoho žen má tuto barevnou paletu v oblibě, protože se skvěle míchá s ostatními odstíny.

Pale Olive, Creamy Olive, Medium Olive a Tan Olive - jde o jemně olivové tóny. Jsou perfektní pro typ pleti, která má žlutý podtón, nebo jde celkově do žluta. Tip: na tomto typu pleti vypadá všechno s narůžovělou barvou jako nepřirozeně opuchlá „maska“. Pokud máte podtón do žluta a vyberete z olivových barev tu pravou, nikdo vám neuvěří, že na sobě máte make-up.

Cream, Creamy Bisque, Golden Medium a Caramel - jsou jemné teplé odstíny pro zlaté a teplé tóny pleti. Pokud máte zrzavé, nebo načervenalé vlasy, mohla by to být trefa do černého. Primárně je ale třeba zhodnotit právě nazlátlou barvu v obličeji.

 

Lucy Minerals byla úplně první značkou na našem e-shopu! Jejich make-upy, které se do té doby neprodávaly v ČR byly vlastně i důvodem, proč Borůvkový kopeček vůbec vznikl. Chtěla jsem je zkrátka zpřístupnit lidem, pro které bylo objednávání z USA složité a nákladné.

Miluju na nich hlavně to, jak snadno se s nimi pracuje. Stačí vzít jen hustý kabuki štětec, nabrat trošičku make-upu, oklepat a zapracovat do pleti. V podstatě stejně, jako když se pudrujete, akorát si dáte více záležet. Na případné nedokonalosti nemusíte mít v kosmetické taštičce v záloze korektor, ale vystačíte si právě se samotným make-upem. Make-up totiž skvěle kryje, takže ho stačí na problematické místo nanést v silnější vrstvě a máte vystaráno.