Eco Cosmetics: Vyhlášené přírodní opalováky a nejen to!

Jestli hledáte kosmetiku, která vás opečuje a zkrášlí, ale přitom bude tak přátelská k životnímu prostředí, až si budete říkat, co by si bez ní svět vlastně počal, určitě nepřehlédněte německou značku Eco Cosmetics, protože z ní budete maximálně nadšení! Co je značka zač a kde se vzala?

V roce 1986 začal Dieter Sorge, budoucí zakladatel Eco Cosmetics pracovat v přírodní kosmetické společnosti. Vyškolený maloobchodní prodejce právě dokončil studijní obor "naturopat" (pozn.: naturopatie = alternativní léčebná metoda) a nadšeně se zajímal o péči o přírodní krásu. O 10 let později dostal Sorge šanci stát se partnerem v mladé společnosti "Venuše" (Venus), která dříve prodávala éterické oleje pro naturopaty. Zde vyvinul řadu produktů pro péči o citlivou pokožku z léčivých rostlin, černého kmínu, noni (stálezelený strom "Morinda citrifolia" s plody tropického ovoce) a rakytníku.

Dalším milníkem byl rok 2004, kdy Dieter se svou ženou a spolu-partnerkou v jedné osobě, Leylou Kaya, expandoval na mezinárodní trh s nově vzniklou značkou Eco Cosmetics. Společnost sídlila na staré farmě v Laatzenu u Hannoveru s produkcí v Portugalsku. Od začátku ECO kombinovala cenné bylinné ingredience a tradiční postupy se znalostí nejnovějších výzkumů. Výsledkem byla (a je!) široká škála produktů, od péče po obličej, tělo, vlasy, až po produkty péče o dítě a rozsáhlou řadu přípravků ochrany proti slunečnímu záření.

V současné době tato německá přírodní značka nabízí kosmetické produkty s vysokým obsahem složek v BIO kvalitě (95-100% rostlinných ingrediencí) a certifikací Demeter a EcoCert.

Demeter je ochranná známka, která se používá pro označení produktů biodynamického zemědělství v cca 50 zemích světa. Tento certifikát mohou nést jen BIO produkty (min. 95% certifikovaných ekologických složek), které obsahují minimálně 90% surovin z biodynamického zemědělství.

EcoCert je největší mezinárodní certifikační společnost bio produktů, působí ve více než 80 zemích a jen ve Francii certifikuje více než 70 % bio producentů. Minimální podíl přírodních surovin každého produktu musí být 95 %. Kosmetika neobsahuje živočišné suroviny a nikdy nebyla (ani její ingredience) testována na zvířatech.  

Eco Cosmetics je také členem veganské společnosti (logo Vegan society).

 

Zajímavosti o opalovacích krémech Eco Cosmetics

Dlouho se říkalo, že minerální ochrana u opalovací kosmetiky dokáže pokožku chránit pouze do výše SPF 30. Eco Cosmetics ale nabízí i krémy se sluneční ochranou SPF 50. Jak je to možné? Eco Cosmetics trvalo tři roky vývoje, než přišli na to, jak padesátkového faktoru dosáhnout. Vyšší ochrana je dána použitím vysokého podílu částic oxidu titaničitého nebo oxidu zinečnatého. Nicméně při aplikaci na pokožku je obtížné tuto směs krému roztírat a na kůži se vytváří nepříjmený bílý film. Značce Eco Cosmetics se ale podařilo tuto nepříjemnou vlastnost úplně odstranit. Jak? Díky přírodnímu minerálu korund. Dieter Sorge vymyslel proces, jak (velmi zjednodušeně řečeno) oxid titaničitý „obklopit“ čirým korundem s tmavšími jílovými usazeninami. Tím se ve výsledku získá pětkrát silnější odrazivost než u „normálního“ oxidu titaničitého. Poté se díky vysoce kvalitním emulgátorům a dalším přísadám tyto pigmenty spolu s dalšími přísadami dlouho míchají do krému. Komplex UV filtru pokožku potáhne a zajistí jí bezpečnou ochranu. Minerální pigmenty vlastně fungují na kůži podobně, jako malá zrcadla. Do kůže nepronikají jako nanočástice a nereagují v ní, ale sluneční paprsky z pokožky odráží. I proto je minerální ochrana výborně tolerována lidmi s extrémně citlivou pletí a nejmenšími dětmi. Navíc tato forma sluneční ochrany neškodí ani zdraví, ani životnímu prostředí.

  • opalovací krémy Eco Cosmetics neobsahují nanočástice (čili částečky menší než 100 nm). WHO (Světová zdravotnická organizace) klasifikovala nanočástice oxidu titaničitého jako karcinogenní i pro člověka. Nejmenší částice v opalovací kosmetice EC mají průměrnou velikost 400 nm, což je 4x více, než je velikost nanočástic.

  • Eco Cosmetics nabízí také řadu průhledných opalovacích přípravků. Jak fungují? Sluneční olejový sprej a gel SPF 30 nabízí minerální ochranu před slunečním zářením díky rostlinným sloučeninám, kde je oxid titaničitý kombinován se speciálními vlastnostmi Karanja oleje. Ten má schopnost absorbovat některé ultrafialové záření. Karanja olej také chrání kůži před slunečním zářením a pomáhá v boji proti spáleninám od slunce. Produkty neobsahují alkohol, alergeny, éterické oleje ani emulgátory.

  • opalovací krémy jsou odolné vůči vodě, což je dáno obsahem olejů a emulgátorů

  • všechny opalovací přípravky jsou biologicky rozložitelné a nepředstavují žádné nebezpečí pro korálové útesy, vodní organismy, vodu, nebo dokonce lidské zdraví

  • ač voděodolné, opalovací krémy z kůže jednoduše smyjete vodou, mýdlem a houbou. V případě, že vám opalovací krém zanechá na oděvu skvrny, lze je odstranit pomocí žlučového mýdla, nebo odstraňovačem skvrn.

  • jaký je rozdíl mezi SPF 50 a SPF 50+? SPF 50 znamená ochranný faktor alespoň 50. SPF 50+ znamená, že ochrana před paprsky UVB je minimálně ve výši 60.

  • výrobky Eco Cosmetics obsahují přírodní éterické oleje, které musí být v seznamu INCI (čili v podrobném složení) uvedeny jako "parfemace". Eco Cosmetics nepoužívá žádné přidané syntetické vůně. Jen a pouze esenciální (= éterické) olejíčky.

 

Značku Eco Cosmetics jsme do nabídky Borůvkového kopečku zařadily v době, kdy jsme hledaly opalovací krémy, které by splnily naše náročné požadavky na kvalitní přírodní složení. Našly jsme. Nejen krémy na opalování, ale celá značka je pro nás synonymem kvality a preciznosti.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.