Chistee: Slovenské čističe s tím nejčistějším složením

Už jste někdy při nákupu přírodních čisticích prostředků z obchodu odešli zklamaní, protože jen co jste láhev obrátili v ruce, padlo vám do oka hrozivé logo, které vás varuje před vážným poškozením zdraví, případně poleptáním kůže, když přípravek použijete bez rukavic? Logicky to nedává smysl - pokud je ta věc opravdu tak eko a přírodní, jak se tváří, neměla by kůži nijak škodit… Takže to spíš vypadá, že se vám do rukou dostal produkt se skvělým marketingem, který nešetří ani ekologii, ani vaši peněženku…

Pokud vám na vašem zdraví a životním prostředí opravdu záleží, nechce se vám rezignovat na čistou domácnost, ale zároveň máte plné zuby pronikavé vůně octa, pak zbystřete! Mám pro vás úžasný tip na opravdovou přírodní značku čisticích prostředků, která strčí do kapsy lecjakou konkurenci! Jde o slovenskou značku Chistee, která se objevila na trhu v září 2018. Nicméně i za krátkou dobu své existence už chystá výrazné rozšíření výrobních kapacit (na pětinásobek!), protože jejich čisticí prostředky si lidé okamžitě zamilovali. A já se k nim přidávám.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že nic lepšího (a rychlejšího) například na nekonečné čištění skel u sprchového koutu jsem dosud neobjevila! Běžně jsem u drhnutí prosklených dvířek trávila mládí a dostávala křeč do ruky, ale stejně nebyl výsledek dle mých představ. Sprej od Chistee jsem nastříkala na sklo, počkala pár minut, všechny zaschlé kapky vody setřela na tři tahy a nebylo co řešit. Úžasné!

A co se týče složení? Už jen to, že při úklidu nemusíte používat gumové rukavice, mluví za vše. Čističe jsou natolik jemné (aniž by to bylo na úkor funkčnosti), že vaší kůži neublíží. A navíc jsou výrobky 100% přírodní, v přírodě beze zbytku rozložitelné a šetrné nejen k pokožce, ale i celému organismu. Vždyť s nimi můžete mýt třeba i ovoce a zeleninu! Navíc mají silný antibakteriální účinek a dokonale vyčistí veškeré povrchy v domácnosti, včetně umyvadel, kohoutků, toalet, skel, zrcadel, podlah, apod. Kromě domácností byly čističe dlouhodobě testovány i v tak náročných prostředích jako jsou nemocnice, školy, školky, restaurace, hotely, obchody, kanceláře, nebo veřejné prostory (včetně toalet) a bez váhání uspěly.

Jak to ale celé začalo a kde se Chistee vzala? Peter Faltus, současný majitel Chistee dostal od své kamarádky Dominiky na zkoušku litr čisticího koncentrátu, který vyrobil její otec, jenž se problematice přírodních čisticích prostředků věnoval dlouhé roky. "Pamatuju si, že jsem tehdy uklízel a čistil do třech do rána!", vzpomíná Peter. Jeho nadšení se po několika dnech přetavilo v podnikatelský plán a s Dominikou se dohodli, že se pokusí přiblížit přírodní čisticí zázraky co nejvíce lidem. Vývoj a výrobu základních substrátů pro Chistee zabezpečuje firma Jaroslava Stráňavského – Juveril (otec Domči). Proces výroby je ale předmětem výrobního tajemství, protože jde o jedinečnou metodu zpracování rostlinných olejů v přesném procesu za specifických podmínek, která vznikla na základě devítiletého výzkumu ve spolupráci se špičkovými vědecko-výzkumnými institucemi ze Slovenska, Evropy a USA.

Značka vás zaujala, ale její nabídka se vám nezdá dostatečně široká? To je dobře a je to dokonce záměr! Chistee totiž filozofii svého úspěchu postavila na selském rozumu a jednoduchosti. Vždyť pro úklid domácnosti nepotřebujete mít v zásobě dvacet přípravků, které jsou určeny na ošetření každého povrchu zvlášť. Stačí vám jeden produkt, který si naředíte. To znamená, že si koupíte jedno balení čističe, které doma rozředíte na požadovanou koncentraci podle způsobu použití (úklid WC, mytí oken, čištění zeleniny, apod.). 

Všechny výrobky Chistee jsou biodegradovatelné a do 28 dní se rozloží 80% celého produktu, přičemž největší vliv na rozklad má sluneční záření, CO2 a voda. Každodenně spláchnou domácnosti do odpadu velké množství jedovatých látek při čištění, mytí nebo praní a tyto chemikálie znečišťují vodu a usazují se v půdě. Je fajn zjistit, že jen prostou změnou značky čisticích prostředků se této likvidace přírody nemusíte účastnit.

A co zmiňované zdraví? Mnoho lidí úzkostlivě řeší složení kosmetiky a to, že se látky dostávají skrz kůži do organismu. Už si ale neuvědomí, že to samé se děje, když používají čisticí prostředky při běžném úklidu. Složky čisticích prostředků dýcháme, konzumujeme z talířů a sklenic, nebo absorbujeme skrz kůži do těla - proto je důležité vědět, z čeho jsou vyrobeny. Což není snadné zjistit. Vemte si třeba parfemaci. Věděli jste, že výrobci nejsou povinni zveřejnit, z jakých chemických látek byly vůně vyrobeny? Ironií je, že právě parfemace nemá vliv na účinek a funkci prostředku, ale může způsobit mnoho alergických reakcí a zánětů, či oslabit imunitní systém těla. V Chistee proto do výrobků přidávají pouze přírodní vůně, které míchají z esenciálních olejů.

A jedna zajímavost na závěr - Chistee má speciální řadu nejen pro úklid domácnosti, ale i pro péči o interiér a exteriér auta. Car wash INTERIOR si hravě poradí jak s prachem na palubní desce, tak se sedačkami či koberečky. Car wash EXTERIOR zase snadno vyčistí skla, odstraní korozi, vrátí lesk zoxidovaným plochám, nebo vás zbaví přilepeného hmyzu na kapotě auta.

Čističe Chistee jsme se rozhodly zaslat k vyzkoušení i dvěma našim zákaznicím. Jak jejich zátěžové zkoušky dopadly, se dočtete tady:

https://kosmetikapodlupou.cz/zakaznice-testuji-prirodni-cistice-chistee/

(Pozn. k článku: čističe s názvem Home Cleaner, Glass Cleaner, Bathroom Cleaner byly později nahrazeny jedním univerzálním čisticím sprejem. Složení prošlo drobnou obměnou, takže účinky jsou ještě lepší, než u původní verze).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.