Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném čisté přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš

Alma: Přírodní kosmetika z Brna založená na jednoduchosti, kvalitě a aromaterapii

Značku Alma založily dvě maminky z Brna, Nikol Kubišová a Šárka Hasara, které původně vyráběly přírodní kosmetiku doma, pro své příbuzné a kamarády. A jelikož skvělé věci reklamu nepotřebují, ale šíří se "podpultově" nadšeným doporučením, záhy se o maminkovské kosmetice dozvěděli i další lidé a chtěli produkty také vyzkoušet. A tak Šárka a Nikol vyráběly stále větší množství, až se to jednoho krásného dne zlomilo a nedalo se jinak, než z úžasné a úspěšné záliby udělat podnikání. A značka Alma byla na světě.

Co je vlastně zač? Alma je česká značka, která svou kosmetiku s láskou vyrábí z těch nejpečlivěji vybraných přírodních ingrediencí. Vůně pro každý produkt míchá podle pravidel aromaterapie tak, aby prospěly nejen pokožce, ale pečovaly i o vaši duši. Ne náhodou zní význam slova "alma" ve španělštině právě "duše".

Šárka prý o vlastní značce snila několik let, ale chyběl jí konkrétní nápad. Když si pak umíchala první krém z knížky o přírodní kosmetice a do této činnosti se naprosto zamilovala, začalo se rýsovat, kterým směrem se začne její budoucí zaměření ubírat. Postupně tedy vylepšovala a zkoušela vlastní receptury a přitom si k sobě našla spřízněnou duši - Nikol, která s ní sdílí názor na péči o sebe, děti, jídlo, nebo domácnost. Obě navíc milují přírodu, bylinky, aromaterapii a vůně. To prostě nemohlo nefungovat.

Naprosto zásadní je pro obě holky čistota a maximální kvalita vstupních surovin, aromaterapie a poctivá práce. Nechtějí používat žádnou syntetiku a škodlivou chemii, nebo dělat své řemeslo polovičatě a spokojit se s čímkoli jiným, než s tím nejlepším. Šárčiným nejoblíbenějším "materiálem" jsou prý esenciální oleje. Může si díky nim pohrát s vonnou alchymií a vytvářet nekonečné množství vůní a nálad, které kosmetickému produktu dají srdce a vdechnou duši.

Jak holky samy prohlašují: "Chceme Vám ukázat, že se dá žít i bez chemie a syntetik. Že můžeme být krásné a krásně se cítit i bez běžně dostupné kosmetiky, která je plná škodlivé chemie. A taky, že nepotřebujeme na každý nehet na ruce speciální produkt. Ale že vše potřebné se dá najít právě v přírodě." (zdroj: Fler)

 

Sortiment Almy zahrnuje vše, co byste pro péči o pleť i tělo mohli potřebovat, přičemž spousta věcí je tzv. multifunkčních. Například pleťové a tělové krémy použijete doslova od hlavy k patě a můžete si vybírat hned z několika vymazlených receptur, které pokožku úžasně vyživí - Divoký Ylang, Měsíčková péče, Konopná péče, Levandulová péče, nebo krém Růžová zahrada, který funguje zároveň funguje i proti drobným vráskám a striím. Všechny krémy jsou založeny na kombinaci rostlinných másel s oleji lisovanými za studena. Nejvíce na nich budete milovat jemnou našlehanou konzistenci, díky které se krémy jednoduše nabírají i roztírají, rychle vstřebávají a jsou na kůži velmi příjemné.

Základ balzámků na rty tvoří mangové máslo, jojobový olej, vanilkový extrakt a včelí vosk. Poslední ingredienci získává Alma od lokálních včelařů, kteří se o své včelky starají s láskou a úctou. Barvu tónujících balzámům pak obstarávají mica prášek, drcená slída, nebo barevné oxidy železa. A co je vůbec nejlepší - papírové tuby pro balzámky jsou 100% rozložitelné v přírodě.

Vyžíváte-li se spíš v olejové péči, i tady vám Alma vyjde vstříc! Jejich tělové a pleťové olejíčky obsahují bohaté macerace bylinek a vyrábějí se z olejů lisovaných při teplotě max. do 37°C (za studena), čímž si zachovávají maximální množství výživných látek a vitaminů.

Alma nabízí také vysoce kvalitní parfémy s obsahem esenciálních olejů. Co je na parfémcích ale nejúžasnější (samozřejmě kromě složení), je samotný obal. Kulička roll-onku je totiž tvořena vzácným minerálem. U parfému "Láska" je to růženín, u vůně "Bohyně" pak černý obsidián. Tomu říkám originalita! Prý je ale velmi složité takový parfém namíchat, protože zkombinovat ty správné ingredience, to není jen tak! Vůně se mezi sebou musí správně zasnoubit (termín aromaterapeutky Katky Kloudové, který holky s nadšením přijaly i za svůj).

 

Šárka a Nicol jsou na výrobu kosmetiky samy (informace ze září 2019), protože zatím vše zvládají a jejich mini tým by rády udržely co nejdéle, hlavně kvůli hlídání kvality produktů. Jedním dechem ale dodávají, že třeba kolem Vánoc mají takový frmol, že uvažují o posile.

 

Zajímavosti

  • jméno výrobce papírových obalů pro balzámky na rty si Alma nechává pro sebe. Je to prý tajemství, protože jim trvalo dva a půl roku, než našli někoho, kdo by byl schopný vyrobit papírový obal vhodný pro balzámek na rty i v menším množství.

  • za každým hotovým výrobkem jsou dlouhé měsíce studia odborné literatury, kde holky hledají informace o bylinkách a ingrediencích a o tom, na co se který olejíček nejlépe hodí

  • vzhledem k tomu, že filozofií Almy je dodávat svým zákazníkům co nejčerstvější kosmetiku, vyrábí ji v malých šaržích. To má výhodu v tom, že se k vám dostane opravdu čerstvý produkt. Je to bohužel vykoupeno tím, že ne vždy je všechno na skladě a občas je prostě nutné počkat, až se vyrobí nová várka.

 

Absolutním bestsellerem značky jsou tónující balzámy na rty. Jak již bylo zmíněno, kromě toho, že dokážou rty hezky vyživit, jemně je tónují. Nejčastěji saháte po variantě Ylang Ylang, která dodá rtům jemně růžovou barvičku. Prázdnou tubu pak jednoduše hodíte na kompost nebo do bio nádoby. Jak snadné a ekologické!

Hitem posledních dní je desinfekční sprej na ruce s antimikrobiálními účinky, Ochránce. Holkám se podařilo neuvěřitelné - mákly si a během cca 1 týdne vymyslely, certifikovaly a uvedly na trh produkt, bez kterého teď spousta z nás nevychází z domu. Díky 70% obsahu alkoholu spolehlivě ničí všechny mikroby včetně virů a voní krásně po levanduli, citronu a rozmarýnu.