Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném čisté přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. Dopřejte si to nejlepší. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš

Akamuti: Britská přírodní kosmetika inspirovaná Afrikou

Pokud by se nějaká značka přírodní kosmetiky mohla dávat ve všech ohledech za příklad, byla by to britská Akamuti, která spatřila světlo světa v roce 2003. A jak zakladatelka Lindsey Hedges vypráví, bylo jí od malička jasné, čemu se bude celý svůj život věnovat.

 

akamuti-lindsey-market akamuti-lindsey2

Lindsey, zakladatelka Akamuti

 

Když byla teenager, přestěhovala se s rodiči do malého domečku ve Walesu. Díky tomu, že bydleli hned u lesa, měla Lindsey možnost trávit venku všechen volný čas a ponořit se tak naplno do zkoumání rostlinek a přírodní medicíny. Ostatně, celý život ji k tomu vedla i maminka, která vždycky říkala, že na každou nemoc a neduh je v přírodě rostlinka, která dá člověka zase do kupy a uzdraví ho. Lindsey tuto myšlenku přijala za svou a strávila své dospívání pěstováním rostlin, sběrem divokých bylinek z lesa a učením, jak kterou kytičku používat. V 17 letech pak absolvovala kurz bylinné medicíny, který byl prvním oficiálním krůčkem ke vzniku kosmetické značky! Znalosti, které Lindsey v kurzu získala, totiž využila k vytvoření prvních šesti produktů pro Akamuti.

Co ale slůvko Akamuti vlastně znamená a jak k tomuto jménu značka přišla? Akamuti je africký výraz pocházející z jazyka Bemba, kterým dnes mluví cca 4 miliony lidí. Má dva významy - v prvním se překládá jako "malý strom", ve druhém jako "troška medicíny". V přeneseném slova smyslu má výraz odkazovat na skutečnost, že v Africe se "strom" a "medicína" spojuje v jedno, protože bez stromů by neexistoval ani život na naší planetě.

Akamuti je malá rodinná firma ze západního Walesu, která vyrábí 100% přírodní kosmetiku. Zajímavostí je, že v Akamuti mají všechny produkty co nejkratší receptury a tvořené jsou těmi nejkvalitnějšími složkami. Kosmetika se vyrábí v malé dílně v klidném koutě waleského Carmarthenshire, v krásně zeleném, zalesněném údolí.

 

Krásná krajina Walesu

 

Výrobky Akamuti jsou vždy vyráběny v malých šaržích, aby se k zákazníkovi dostaly v co nejčerstvějším stavu a v nejvyšší možné kvalitě. Veškerá výroba je ruční, bez velkých strojů a mechanizace. Rozšíříte-li si proto kosmetický arzenál o cokoli z Akamuti, pak vězte, že produkt vznikl jen a pouze za pomoci ručního filtrování, tavení, míchání, nebo mixování. A samozřejmě bez konzervantů a chemických látek.

 

akamuti akamuti-1

 

Jaké ingredience Lindsey Hedges používá v kosmetice nejraději? Miluje růžový olej, který má schopnost obnovit a harmonizovat pokožku a ukonejšit rozjitřené emoce a pocuchané nervy. Pozadu nezůstává ani bambucké máslo, které Akamuti momentálně dováží ze severní Ugandy. Jak Lindsey zdůrazňuje - zemi, zjizvené válkou, dává produkce bambuckého másla naději na lepší budoucnost. Navíc je tato výživná surovina doslova "potravou" pro pleť, protože jí poskytuje dokonalou ochranu a péči. A třetí vychvalovanou ingrediencí je ekologický včelí vosk, který Akamuti nakupuje z Etiopie a Zambie. Úžasnou vlastností včelího vosku je, že působí jako vynikající přírodní emulgátor, dodává produktům požadovanou konzistenci a na zcela přírodní bázi prodlužuje jejich trvanlivost, bez použití jakýchkoli syntetických konzervantů.

 

 

Lindsey chce, aby každá jednotlivá složka, kterou v kosmetice použije, vyprávěla svůj vlastní příběh o své zemi a pěstitelích. Tudíž vše, co z jejích rukou skončí v těch vašich, je skrz naskrz prošpikováno láskou k přírodě a vírou ve smysl toho, co dělá. Z každičkého kousku balzámku nebo kapky olejíčku je to velmi znát! Zavřete oči a přivoňte si! Lindsey zkrátka přišla na to, jak do kelímků a lahviček uzamknout pocit štěstí, který sama má, když se prochází zeleným údolím mezi stromy v jejím milovaném Walesu. Akamuti je kosmetika míchaná s láskou!

 

Desatero kosmetického kouzlení podle Akamuti:

1. Kosmetika je 100% přírodní. Bez výjimek. Tečka.

2. Všechny produkty jsou vyráběny ručně.

3. Žádná složka, ani výsledný produkt, nikdy nebyl a nebude testován na zvířatech.

4. Suroviny jsou od dodavatelů vykupovány v rámci Fair Trade (etického obchodu).

5. Kosmetika se vyrábí v malých šaržích, aby se dostala k zákazníkům co nejčerstvější.

6. Kosmetické receptury jsou krátké, ale extrémně účinné.

7. Produkty Akamuti jsou cenově dostupné.

8. Kosmetika neobsahuje přidanou vodu - pouze koncentrované oleje a másla.

9. Květové hydroláty mají kratší dobu spotřeby, protože neobsahují konzervanty.

10. V žádném stadiu výroby kosmetiky do procesu nevstupují syntetické chemikálie.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.