Vítejte na Borůvkovém kopečku, kouzelném místě plném kvalitní přírodní kosmetiky. Složení všech produktů jsme už zkontrolovaly za vás. ❤️ Vaše borůvkové holky, Kristi a Liduš.

Jásön: Bezkonkurenční zubní pasty bez škodlivé chemie

Značka Jásön (z řečtiny "léčitel") vznikla už v roce 1959 v městečku Boulder v Kalifornii a má ji na svědomí parta nadšenců, která ve své době působila jako zjevení bandy rebelů. :-)

Ve 40. a 50. letech minulého století zažil chemický průmysl obrovský boom, který se přenesl i do kosmetického odvětví. Velké společnosti sáhly s nadšením po nových chemikáliích a začaly jako na běžícím pásu chrlit kosmetické produkty, které mají negativní vliv jak na naše zdraví, tak na životní prostředí. Trh zaplavily silně parfémované výrobky, stylingová tužidla na bázi ropy a šelakové spreje na vlasy, nebo tuny krémových produktů z vazelíny a parafínu. Důvod tak nadšené hysterie? Jelikož cena vstupních surovin je u chemické kosmetiky oproti té přírodní vyloženě směšná, mohl si najednou tyto přípravky dovolit koupit každý. Lidé se nechali zlákat barevnými obaly a převoněným laciným obsahem bez hodnoty. Nikdo si ale neuvědomoval, že taková záplava syntetické kosmetiky je velmi nebezpečná, protože nikdo nedokáže říct, co s vámi používání těchto přípravků udělá za 20, 30, nebo 50 let. Proč? Zatím to nebylo na kom vyzkoušet… Generace našich rodičů je totiž první, která tuto „péči“ odmalička zažila. 

Blog-jason-prirodni-pasty

 

V Jásön ale přemýšleli jinak. V době "chemického boomu" se vydali cestou přesně opačnou a nebezpečným chemikáliím ukázali záda. Soustředili se na vývoj produktů, které budou naprosto bezpečné, přírodní a hlavně pro tělo přirozené a zdravé. Namísto ropy, syntetiky, konzervantů a umělých barviv v Jásön kosmetice najdete aloe vera, bylinné a květové extrakty, rostlinné hydroláty, olejíčky, a další hodnotné přísady. Jásön se zkrátka rozhodl, že bude lidem nabízet bezpečnou přírodní alternativu k masově vyráběným chemickým produktům běžné denní potřeby. A to za velice příjemné ceny.

Jásön má vlastní výrobní závod v Culver City v Kalifornii. Značka důkladně prověřuje veškeré vstupní ingredience a velmi jí záleží na tom, aby se do kosmetiky nedostalo nic, co tam být nemá. Suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z kontrolovaného sběru v divoké přírodě.

Jásön se od začátku své existence řídí tzv. „Kodexem cti“ (Code of Honour). Kodex cti je pro Jásön nejvyšší morální autoritou a zahrnuje nejen postoje celé značky, ale také konkrétní prohlášení ohledně nepoužívaných surovin, jejichž seznam se neustále aktualizuje na čím dál přísnější soupisku. Kodex cti obsahuje například výrok, že značka nikdy netestovala a nebude testovat své produkty na zvířatech. Dále prohlašuje, že si vybírá jen bezpečné a efektivní ingredience. A obsahuje i část, která říká, že Jásön bude své postupy a receptury neustále inovovat tak, aby zákazníkovi mohl nabízet co nejlepší a nekvalitnější produkty. Pro zajímavost ještě dodávám, jaké ingredience Jásön striktně odmítá používat: parabeny, sulfáty, ropné složky, ftaláty, přidaná barviva, sacharin, GMO (geneticky modifikované organismy), mikroplasty, MEA + DEA + TEA (Diethanolamine, Monoethanolamine, Triethanolamine - chemikálie určené k nastavování pH), deriváty PEG a formaldehyd.

Jásön produkty jsou 100% vegetariánské. Existuje v nich pouze jedna používaná ingredience z živočišné produkce, a to včelí vosk. Tato složka se ale získává velmi šetrně z ekologického zemědělství tak, aby včelám nebylo ubližováno, s čímž se lze občas setkat v konvenčním včelařství.

 

Nabídka Jásön zahrnuje produkty zubní hygieny, šampony, kondicionéry, mýdla, sprchové gely, deodoranty a dokonce i tělová mléka, nebo pleťové gely a krémy. Na Borůvkový kopeček jsme ale zařadily zubní péči, kterou má značka Jásön bezkonkurenční.

Zubní pasty Jásön bychom vřele doporučily všem, kteří chtějí přejít na přírodní kosmetiku "na všech frontách", ale u zubní péče se jim zatím nedaří najít vyhovující přírodní alternativu. A je úplně jedno, po které variantě sáhnete. Máte-li zálibu v extra osvěžujících a možná i pálivých pastách, vyzkoušejte variantu Sea Fresh. Hlasujete spíše za jemnější čištění? Vaše chuťové buňky doslova pohladí kokosová pasta, která zoubky viditelně bělí. Potřebujete pastu s obsahem léčivých složek kvůli nemocným dásním? Zelená Healthy Mouth bude to pravé. Obsahuje hřebíček, který je známý svými anestetickými účinky, tlumením bolesti a pomáhá redukovat otoky. 

 

Co nejdůležitějšího by vám mělo o Jásön uvíznout v paměti, kdykoli o nich uslyšíte? Tak třeba že:

  • veškeré produkty společnosti Jásön jsou vyrobeny z čistě přírodních složek a neobsahují syntetické látky, složky na bázi ropy, chemické konzervanty, nebo umělá barviva

  • nejoblíbenější ingrediencí Jásön je aloe vera. Některé výrobky jej obsahují až v 98% koncentraci a v BIO kvalitě.

  • Jásön razantně odmítá testování kosmetických produktů (a jejich složek) na zvířatech. Namísto drastických a zbytečných zvířecích testů podrobuje každý svůj výrobek řadě laboratorních testování a následně jej zkouší přímo zákazníci.

  • obaly kosmetiky Jásön jsou voleny z takových materiálů, aby co nejméně zatěžovaly přírodu a daly se recyklovat

  • mnoho výrobků Jásön obsahuje až 70% složek v biokvalitě

  • všechny produkty jsou certifikovány pod hlavičkou HCS, což je jeden z nejpřísnějších certifikátů, který zaručuje, že produkt s tímto označením není testován na zvířatech. HCS je v tomto směru také jediný celosvětově uznávaný certifikát.

  • receptury Jásön zubních past mají dokonce certifikaci "kosher"

  • Jásön podporuje organizaci CARE, která má téměř sedmdesát let zkušeností s vytvářením programů, které pomáhají vymýtit chudobu a dosáhnout sociální spravedlnosti. Jejich společný program "Empower Her through Education" (volně přeloženo jako „Dodej jí odvahu skrze vzdělání“) podporuje dívky ve školním věku na venkově v Guatemale a přináší jejich komunitě finanční a emoční podporu. Cílem tohoto mimoškolního programu je budovat sebevědomí dívek prostřednictvím praktických her, cvičení a lekcí a umožnit jim rozvíjet dál jejich vzdělání a najít jim uplatnění. Existence tohoto programu je významným krokem, který pomůže bojovat proti zastaralé mentalitě a názoru, že dívky a ženy by měly zůstat doma.

 

Ať už od této značky sáhnete po kterékoliv pastě na zuby, určitě nešlápnete vedle. My se ségrou už léta "jedeme" v bělicí pastě Powersmile. Ta se stala zároveň i vaším favoritem a je nám jasné proč. Tak osvěžující mátovou příchuť totiž nemá žádná jiná! Naše mamka s paradontózou nedá dopustit na zklidňující variantu Healthy Mounth a nejmladší členka Borůvkové rodiny si libuje, jak jinak, než v Jahůdce.

 

Produkty Jásön